2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu.

2006 yılında Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

2016 yılında ise Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde “Doktora” programı tamamlayarak “Doktor Diyetisyen (PhD)” ünvanını aldı.

2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde “Yrd. Doç. Dr.” ünvanı alarak ve Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı olarak göreve başladı.

2019 yılına kadar görevini başarı ile yerine getiren Elif Dinçerler, 2019 yılında Üsküdar Üniversitesi’ndeki tam zamanlı görevlerinden ayrılarak yarı zamanlı çalışmaya başlamış, bu sırada Elif Dinçerler Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ni kurmuş ve danışanlarına aktif olarak bireysel ve kurumsal beslenme hizmeti vermeye başlamıştır.  

Sağlıklı beslenmeyi öğreterek kilo verme, kilo alma, kilo koruma gibi vücut ağırlığı denetimi konularında, hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, ergenlik dönemi beslenmesi, gebelikte ve emziklikte beslenme, yaşlı beslenmesi, anti-aging beslenme ve yeme davranış bozukluğunda beslenme konularının yanı sıra kurumlara ve gruplara özel eğitim, beslenme danışmanlığı ve menü planlaması gibi hizmetler vermektedir.

 

Çalıştığı Kurumlar

2004 – 2007 Memorial Sağlık Grubu, Suadiye Tıp Merkezi

2007 – 2008 Özel Sema Hastanesi

2008 – 2016 Maltepe Tıp Merkezi

2016 – halen Üsküdar Üniversitesi